חוכמת האדמה - מרכז לריפוי טבעי - ויטמין C ליפוזומאלי, נוזלי, לספיגה גבוהה
דר. האושקה - Dr. Hauschka - מוצרי קוסמטיקה ביו-אורגנית  |  

הצטרפות לרשימת התפוצה
מונה:

תאריך ושעה
 

דף הבית >> תוספי תזונה טבעיים >> תוספי התזונה האיכותיים של "אקוסאפ" >> ויטמין C ליפוזומאלי, נוזלי, לספיגה גבוהה
 
ויטמין C ליפוזומאלי, נוזלי, לספיגה מירבית
מוצר איכות נוסף מבית "אקוסאפ" (מצטרף לויטמין B קומפלקס הנוזלי, ויטמין B12 מתיל קובלמין נוזלי, IRON MAX - ברזל רך נוזלי, ביו-פולאט - חומצה פולית בנוזל וויטמין D3 micelized בנוזל, שיחזור במהרה בימינו למדפים)
 

ויטמין C - הוא אחד הויטמינים החשובים ביותר

ויטמין C מהווה את אחד הויטמינים החשובים ביותר לבריאות וזאת, בשל תמיכתו
בתהליכי גדילה והתפתחות שונים, יכולתו לסייע בחיזוק מערכת החיסון העדינה בשנות
חייו הראשונות של האדם, הוא ממזער חבלות ושריטות, עוזר לכלי הדם ומשולב בכל תהליך ריפוי בגופנו. בנוסף, מסייע ויטמין C בהגברת ספיגת הברזל בגופנו ולפיכך מסייע בטיפול באנמיה על רקע חוסר במינרל זה, המהווה תסמונת שכיחה למדי בגיל הילדות.
ויטמין C נוטל חלק בתהליכי בקרת דלקת, הוא נוגד חימצון רב עוצמה המסוגל לנטרל רדיקלים חופשיים, מסייע בבניית קולגן ולכן יש לו תפקיד בהחלמת פציעות ורקמות צלקתיות ובשמירת בריאות העור, השיניים, החניכיים ותאי דופן של כלי דם.

ויטמין סי נמצא במרבית הירקות והפירות והסיבה שבגללה האדם זקוק לו היא פשוטה – גוף האדם אינו מייצר בעצמו ויטמין סי.
עד לעת החדשה, הדרך היחידה לצרוך וויטמין סי הייתה בפרי ובירק, מחסור חמור בויטמין – C גורם למחלת חסר הנקראת צפדינה שהייתה נפוצה במאות הקודמות אצל מלחים בים ואצל תושבי קווי הרוחב הצפוניים שלא הייתה להם גישה לויטמין סי.
כיום המחלה כמעט ואינה קיימת אך מחסור בויטמין סי במיוחד בגילאים בו הגוף מתעצב יכול לפגוע אנושות במערכת החיסון של הילד וכמו שהזכרנו, כיוון שויטמין סי וברזל הולכים יד ביד, מחסור בויטמין סי יכול לגרום לאנמיה אצל ילדים.

ויטמין סי, אינו נאגר בגוף ומופרש עם השתן, ולכן בעת הצורך יש לדאוג לכמות מספקת לאורך כל שעות היום.
רמת הביצועים הקבועה של תוספי תזונה תלויה בזמינות הביולוגית של המרכיבים הפעילים. כך, למשל, בתוסף ויטמין או מינרל כל שהוא מספר רב של מרכיבים פעילים, חלק מהמרכיבים ייספגו כנדרש אך רבים אחרים יושפעו מצורת הייצור של אותו תוסף תזונה ומאיכות חומרי הגלם.
כלומר, טבליות או קפסולות ואבקות אינן דווקא התצורה המיטבית עבור תוספי תזונה. חלק נספגים היטב, אך רבים מהם לא והכל קשור כיצד הגוף מפרק אותם ומעבד אותם וכמה מהרכיבים הפעילים נספגים בפועל בתאים בגופנו.

ויטמין סי המוכר, המגיע בתוספי תזונה, הינו מסיס במים הוא אינו נספג כראוי בגוף הילד ויותר מכך – על מנת שהילד יקבל את מנת הויטמין סי שהוא זקוק לה, בעיקר כשהוא חולה, עליו ליטול כמות גדולה הגורמת לתופעות לוואי כגון שלשול ובעיות מעי נוספות. מה גם שרוב התכשירים בארץ מגיעים בצורת חומצה אסקורבית רגילה אשר גורמת להעלאת החומציות במערכת העיכול.

מהו ויטמין סי ליפוזומאלי?

ויטמין סי נוזלי-ליפוזומלי של "אקוסאפ" בספיגה גבוהה, מיוצר בטכנולוגיה מתקדמת וייחודית, הויטמין בעצם מצופה שכבות שומניות הזהות לרכיבי דופן התא ונקלט בקלות וביעילות דרכו עד פי 5 מהספיגה ממותגים אחרים וללא כל תופעות הלוואי.
עצם הציפוי השומני (פוספוליפידי) של הויטמין מאפשר לו להיספג במערכת העיכול כשומן ולכן לא נוצר גירוי במערכת העיכול במינונים גבוהים.
כמו כן, הציפוי המיוחד מגביר את הטמעתו וספיגתו בגוף (ליפוזומים דומים במבנה שלהם לקרום התא האנושי לכן כשהם נפגשים עם תא הם מצליחים לחדור את הקרום שלו בקלות רבה ולספק לתא את תכולת הליפוזום), מונע התפרקותו בחומציות הקיבה, ונספג ישירות בתאים.
מדובר במנגנון ספיגה חדשני ושונה מהותית מכל סוגי ויטמיני C הנמכרים בארץ.

ויטמין C לילדים
ויטמין C הכרחי לחידוש רקמות שטחיות, בנייה של עצמות ותיקון של כדוריות דם אדומות.

חשוב במיוחד לילדים אשר נמצאים בגדילה מתמדת. עוזר לשמור על החניכיים, ומחזק כלי דם, חשוב במיוחד למזעור חבלות משריטות ונפילות. בנוסף ויטמין C הכרחי לתהליך של ריפוי פצעים. מחזק מאוד את המערכת החיסונית ומונע התפרצות זיהומית דרך תגובת הלימפוציטים ופעילות "תאי ההרג הטבעי".

ויטמין C משחק תפקיד קריטי במספר תהליכים ביוכימיים בגלל פעילותו כקו-פקטור למספר אנזימים. הוא מעורב בביוסינטזה של קולוגן וקרניטין, במטבוליזם של טירוסין, מוליכים עצביים, תרופות וסטרואידים, כמו כן עוזר לגוף לספוג ברזל מהמזון.

ויטמין C לעור הפנים
ויטמין C הכרחי לסינטזה של קולגן, תומך בייצור הקולגן, רקמות החיבור, הגידים והעצמות.

ויטמין C ליפוזומאלי מעורב לא רק בתהליך של שינויים באמצעות אנזימים מתאימים (הידרוקסילציה) אלא גם הכרחי לחידוש רקמות שטחיות.

מחקרים מראים שויטמין C ליפוזומאלי פועל כגורם המעורר תגובה של נתיב הקולוגן.

ויטמין C הוא נוגד החמצון העיקרי בציטופלזמה וכנראה שגם הנוגד חמצון הכי רב גוני.

ויטמין C יכול לדכא באופן מידי פעילות של רדיקלים ריאקטיבים ולהגן על רקמות וכך מגן על העור ומסייע להפחתת נזקים הנגרמים מרדיקלים חופשיים.

ויטמין C ליפוזומאלי עשוי לסייע בהפחתת קמטוטים שנגרמו מהשפעת קרני UV ולתרום למלחמה באבדן גמישות העור כתוצאה מהנזק לקולגן.


ויטמין C בהריון
ויטמין C הכרחי לריפוי רקמות, ריפוי פצעים, צמיחה ובנייה של עצמות ועור בריא. ויטמין C גם עוזר להילחם בזיהומים ופועל כאחד נוגדי החמצון החזקים ביותר, כמו כן מחזק מאוד את המערכת החיסונית של האם ושל העובר.

גם האם וגם התינוק זקוקים לויטמין C מדי יום – ישנה חשיבות רבה לייצור קולוגן. הקולוגן הינו חלבון מבני שמהווה את המרכיב העיקרי של הסיבים הלבנים ברקמות החיבור- גידים, רצועות, עור, עצמות, כלי דם, מעיים וסחוס.

בהתבסס על מחקרים בבעלי חיים, חוקרים סבורים שמחסור בויטמין C בתינוקות יכול לפגוע בהתפתחות נפשית.

ויטמין C לתינוקות
ויטמין C הינו אחד הויטמינים החשובים ביותר עבור תינוקות וילדים משום שהוא תורם לבריאות כללית, אולם במשך ארבעה עד ששת החודשים הראשונים לחייו של התינוק, חלב האם מציע את כל הוויטמין C שהתינוק צריך. במידה ומחליטים לתת ויטמין C כתוסף מומלץ רק אחרי גיל 6 חודשים.

באם ניתן ויטמין C בשלב מוקדם התינוק עלול לפתח שתן חומצי שיבוא לידי ביטוי בצריבה באזור החיתול. רצוי להימנע ממתן ויטמין C כתוסף לתינוקות, אלא עם בהוראת הרופא. הכנה של רכז פירות וירקות בסמוך להזנת התינוק יימנע את פירוק הויטמין C ויספק את הצריכה היומית המומלצת.

ויטמין C ואסתמה
רמות גבוהות של ויטמין C נמצאו קשורים עם סיכון נמוך לאסטמה. הויטמין פועל כאנטי-היסטמין טבעי, המחליש סימפטומים של אסתמה ואלרגיות אחרות.

החלמה מניתוח, כוויות
כאמור ויטמין C ממלא תפקיד חשוב בהחלמה מפציעות היות והוא מעודד סינתזה של קולגן. תוספת ויטמין C נחשבת לנחוצה מאד לאחר ניתוחים ובמצבי פציעות וכוויות.

ויטמין C לשיער
ויטמין C הוא ויטמין מסיס במים, כלומר הגוף לא יודע לאגור אותו. ויטמין C מספק יתרונות רבים, אחד מהם כולל סיוע לטיפול ולמניעת נשירת שיער.

ויטמין C הכרחי בשביל תיקון וייצור רקמות חיבור. כמו כן חשוב מאוד לריפוי של פצעים, גידים ועצמות.

ללא ויטמין C לא יווצר בגוף הקולוגן, אשר משמש לייצור עור, עצמות, רצועות, כלי דם, רקמת צלקת ושרירים.

כנוגד חמצון חזק הוא אחראי להפחתת נזק שנגרם ע"י רדיקלים חופשיים. הרדיקלים החופשיים עלולים להזיק לשיער ולהפוך אותו לשברירי וחלש. ויטמין C עוזר לקדם צמיחה של שיער בריא ומסייע למניעה של מצבים שונים שעלולים להזיק לשיער.

מחסור בויטמין C קשור בקשר ישיר במחסור בקולוגן, ועל כן עלול לגרום לשיער יבש ומפוצל,  מה שבהמשך עלול להווביל לנשירת שיער ולהתקרחות.

כמו כן ויטמין C יכול לדכא באופן מיידי פעילות של רדיקלים ריאקטיבים ולהגן על רקמות. הוכח שלויטמין C ישנו תפקיד חשוב בהגנה של ליפופרואטינים (כדוריות המורכבות מצירוף של חלבון וליפידים) בצפיפות נמוכה – דבר אשר הכרחי ביותר לבריאות הלב וכלי הדם.

הויטמין C הינו נוגד חמצון רב עוצמה ומסייע בתפקוד האנטיאוקסידנטי של ויטמין E.

משחק תפקיד משמעותי בבניה מחדש של גלוטטיון ופלבנואידים (חומרי הצבע בצמח שתפקידם לשמור על הצמח מנזקי החמצון). מפחית מנזקי עישון, יעיל בטיפול באסתמה, אקזמה, אין-אונות.
ויטמין C יעיל בסיוע להחלמה ממחלות וירליות ומחלות חיידקיות נלוות.

מתח נפשי, אלכוהוליזם, מחלות כרוניות
מומלץ לצרוך מינונים גדולים יותר של ויטמי C במצבים אלו. ידוע שמחלות כרוניות, לחץ, עישון, אלכוהוליזם וזיהומים ויראליים גורמים לירידה תלולה ברמות של ויטמין C בדם.

בנוסף ויטמין סי מסייע בייצור מיץ מרה בכבד וגם בניטרול השפעתם הרעילה של אלכוהול ורעלנים אחרים.

ויטמין C למעשנים
ויטמין C הוא אחד מנוגדי החימצון החזקים ביותר ולכן מסייע בהפחתת נזקי העישון והוא ויטמין חובה למעשנים.

מה גם שהסיגריות הם "שודדי" ויטמין C – כל סיגריה "זוללת" מהגוף 25 מ"ג של ויטמין C! בשל סיבות אלו הקצובה היומית המומלצת לאדם מעשן גבוהה בכ35 מ"ג מהקצובה הרגילה המומלצת.

ויטמין C שאלות נפוצות

ש: האם ויטמין C יכול לעזור כטיפול מונע למחלות?

ת: בהחלט. להלן רק חלק מהמחלות השכיחות בימינו אשר ניתן למנוע אותם בעזרת צריכה קבועה של ויטמין C: מחלות לב וכלי דם – צריכה מוגברת של ויטמין C בתזונה גורמת להגנה מפני מחלות לב וכלי דם, כמו התקפי לב ושבץ. ממחקרים עולה כי קשה להפריד את ההשפעה של ויטמין C על הפחתת הסיכון למחלות אלה מההשפעות של יתר המרכיבים בירקות ובפירות, לכן חשוב לצרוך תזונה העשירה בירקות ובפירות ולתסף בויטמין בעת הצורך.

מחלות סרטן – צריכה מוגברת של ויטמין C בתזונה נמצאה קשורה להפחתת הסיכון לסרטן של הפה, הגרון ומיתרי הקול, הושט, הקיבה, המעי הגס והרקטום, והריאות. יתכן שבקרב נשים מסוימות, צריכה מוגברת של ויטמין C עשויה לתרום גם להגנה מפני סרטן השד.

קטראקט – מחקרים מסוימים מראים כי צריכה מוגברת של ויטמין C קשורה בסיכון נמוך יותר לקטראקט (התעכרות עדשת העין), הסיבה המובילה לעיוורון במבוגרים.

סוכרת – צריכה מספקת של ויטמין C עשויה לתרום למניעת כמה מן הסיבוכים הקשורים בסוכרת.

עודף בויטמין C

חלק מן התסמינים הנפוצים יותר של ויטמין C בעודף נטילת ויטמין C  קשורים  במערכת העיכול, אבל בעיות עיכול יגרמו רק כאשר נוטלים ויטמין C פשוט שמגרה את מערכת העיכוי וגורם לשלשולים. נטילה של ויטמין C ליפוזומאלי לא תגרום לגירוי המעי ותגביר את הספיגה פי 5 מכל סוג אחר של ויטמין.

חוסר בויטמין C

מגוון רחב של תסמינים מראה כי אדם סובל ממחסור בויטמין C. להלן כמה מן התסמינים הבולטים ביותר: עייפות – לאדם עם מחסור בויטמין C תהיה נטייה להתעייף ביתר קלות.
שינויים במצב רוח – אנשים עם מחסור בויטמין C עלולים להיות עצבניים וקצרי רוח.

משקל – אדם עם מחסור בויטמין C עלולה לחוות ירידה פתאומית במשקל.

כאבי מפרקים ושרירים – כאבים כרוניים בגפיים או במפרקים יכולים להיות סימפטום של מחסור בויטמין C.

חבורות – אנשים עם מחסור בויטמין C נוטים להיפצע בקלות.
שיניים וחניכיים – מנה יומית בריאה של וויטמין C תורמת לבריאות שיניים וחניכיים, מחסור עלול לגרום להידרדרות של בריאות החניכיים. בעיות חניכיים הן סימפטום של מחסור בויטמין C

שיער ועור יבש – שינויים במצב העור והשיער יכולים לאותת שהגוף אינו מקבל מספיק ויטמין C.
זיהומים – כאשר אדם לא צורך מספיק ויטמין C, הדבר יכול להתבצע בריפוי איטי של פצעים ומצבים של זיהומים ודלקות בגוף.
ויטמין C במזון

להלן רשימת המזונות עם המינון הגבוה ביותר של ויטמין C:

פלפל אדום ירוק וצהוב, גואיבה, פאפאיה, קיווי, תות שדה, תפוז, מלון, לימון, פטרוזיליה, כרובית לא מבושלת, אשכולית, אפרסמון, ערמונים, קולורבי, עגבניה.

מה פוגע בספיגה של ויטמין C?

קפאין עלול לעכב ספיגה של ויטמין C.

כמו כן בישול ממושך של מזונות מועשרים בויטמין C. מומלץ לחתוך את הפרי או הירק סמוך לאכילתו.

מחקרים חדשים מראים שאנשים מעשנים זקוקים ליותר ויטמין C מאשר אלו שלא מעשנים.המידע לקוח בתודה מאתר "אקוסאפ", החברה המיבאת ומפיצה את הויטמין בארץ

 

צמחי מרפא | רכישת צמחי מרפא תרופות טבעיות ותוספי תזונה | פורמולות צמחי מרפא "ראן צמחים"פורמולות סיניות "זן צמחים" | נטורופתיה | איור-וודה | פורמולות איורוודיות |
תוספי התזונה האיכותיים של אנ.אס.פי - NSP - Nature's Sunshine | לאם ולתינוק | לחמים בריאים | RAW FOOD | טופו אורגני "קדיתא" | דמיאנה - תחליף טבק טבעי | קפה אורגני | שוקולד פרא | דבש טבעי "פרחי הגליל" בעל תו תקן של מועצת הדבש | קוסמטיקה טבעית ואורגנית | קוסמטיקה איורוודית | קוסמטיקה טיפולית | קוסמטיקה אורגנית "אננדה"pukka פורמולות אירווודיות ותוספי תזונה | "דר. האושקה" | צ'יוונפראש אורגני | טחינה "אמארה" | סירופ אגבה | גרין מגמה -Green Magma | אורגנול - אנטיביוטיקה טבעית | שפעת החזירים - טיפול ומניעה | מתנות ואריזות שי | תה אולונג - תה ירוק סיני אמיתיאומגה 3 צמחית מזרעי המרווה מרושתת של חברת מרוולס - Marvalousשיפור תפקודי המוח ActivBrain | הפתרון הטבעי לתופעות גיל המעבר Femarelle | הפסקת עישון עם דמיאנה | קליניקה לריפוי טבעי | טיפולי פוריות טבעיים | סדנת ארומתרפיה | פורמולות הבית של חוכמת האדמה - לטיפול טבעי במצבים בריאותיים אקוטיים ושכיחים | הטיפול הטבעי בבעיית קשב וריכוז |
vegetable Omega 3 of Clary Sage - Salvia Sclarea by Marvalous
| הקליניקה החדשה של "חוכמת האדמה" מבחר טיפולים טבעיים מידי מטפלים מקצועיים | Fohow Haicao Gai - מוצר קלציום מדור חדש מאצות-ים | פטריות כוח סיניות בפורמולות עוצמתיות של חברת Fohow |לייבסיטי - בניית אתרים