צמחי מרפא בתפזורת, בחליטות טיפוליות וטינקטורות | פורמולות ראן צמחים, זן צמחים ועוד
דר. האושקה - Dr. Hauschka - מוצרי קוסמטיקה ביו-אורגנית  |  

הצטרפות לרשימת התפוצה
מונה:

תאריך ושעה
 

דף הבית >> צמחי מרפא ופורמולות
צמחי מרפא ופורמולות          
 
 צמחי מרפא
צמחים בתפזורת ובחליטות טיפוליות, פורמולות (תמציות מורכבות מצמחי מרפא, בנוזל ובכמוסות)
 תחת המינוח צמחי המרפא, ניתן להגדיר קבוצות רבות של צמחים, חלקם נמצאים בסביבתנו
המיידית, חלקם גדלים ביבשות רחוקות או נחשבים אקזוטיים ונדירים וחלקם מצויים בסל המזון שלנו.
השימוש בצמחי המרפא הוא עתיק כימי האנושות. מאז ומעולם ראו בהם בני האדם אמצעי עיקרי לריפוי ומניעת מחלות שונות.
גם החיות עושות שימוש בצמחי מרפא, אותם הן בוחרים מתוך אינסטינקט ראשוני.

השימוש בצמחי המרפא מצוי בכל התרבויות ומיושם מתוך גישות שונות: עממיות/מסורתיות או מדעיות, מכאן אף צמחה תעשיית התרופות המודרנית (אשר זנחה ברבות הימים את חלק גדול מחומרי הגלם הטבעיים, והחליפה מתוך נוחות ושיקולים כלכליים, למוצרים מסונתזים או תעשיתיים ותוצריה אחראים לא פעם לתופעות לוואי לא רצויות).
תורת צמחי המרפא קרויה "פיתותרפיה" או "הרבולוגיה" והמטפל "פיתותרפיסט" או "הרבליסט".

"חוכמת האדמה" מקדמת את השימוש בצמחי מרפא ומעמידה לרשות לקוחותיה מבחר גדול של צמחים ופטריות, לטיפול במגוון סמפטומים ומצבים בריאותיים, החל מצמחי מרפא יבשים בתפזורת ובתערובות ייעודיות לחליטה, דרך פורמולות מדף (תמציות צמחי מרפא, בנוזל או בקפסולות, אשר ניתן לקבל ללא מרשם של מטפל) של מיטב היצרנים: "ראן צמחים", "זן צמחים" (פורמולות סיניות), "pukka" (פורמולות איורוודיות) ועוד, דרך פורמולות "הבית" של "חוכמת האדמה", וכלה בפורמולות אישיות, מותאמות לצרכי המטופל, אשר ניתן להזמין מהיצרנים ע"פ מרשם של מטפל.

3 צמחי מרפא המסייעים בחיזוק המערכת החיסונית הטבעית: אכינצאה, אסטרגולוס, סמבוק
 
מידע אודות צמחי מרפא, אופן השימוש, מוצרים, יצרנים ועוד:

דרכי השימוש בצמחי מרפא:‏
ניתן לעשות שימוש בכל חלקי הצמח: עלים, ענפים, שורשים, פרחים, זרעים ופירות.
בכל צמח נהוג להשתמש בחלק אחר, תלוי היכן מרוכזים החומרים הפעילים ולאיזו מטרה טיפולית הוא מיועד.‏
   
חליטה‏ ‎–‎‏ Infusion שיטת החליטה דומה בעקרון להכנת תה. החליטה מיועדת למיצוי מיימי בלבד של החלקים הרכים והעדינים של הצמח: עלים, גבעולים בלתי מעוצים, ניצנים, פרחים ולעיתים גם זרעים. ככל שהצמח יהיה כתוש / טחון / מרוסק יותר כך המיצוי יהיה טוב יותר.
מרתיחים את המים ושופכים על הצמח בכוס ומשהים למשך 10 – 20 דקות, מסננים ושותים. את החליטה ניתן להכין בבוקר ולשמור בתרמוס או במקום קריר למשך כל היום. אין להשתמש בחליטה מעבר ליום ההכנה.
זמני השימוש המומלצים: בד"כ יש לשתות את החליטה כחצי שעה לפני הארוחה או בין הארוחות על קיבה ריקה.
כמויות: ניתן לחשב את ריכוז החליטה כך שיהיה בין כף אחת לשתי כפות של חומר צמחי עבור כוס מים – 3 פעמים ביום. (דהיינו בין 3 – 6 כפות ביום של חומר צמחי). בצמחים בעלי עוצמת פעילות בינונית / גבוהה – נסתפק בכפית אחת של צמח לכוס מים 3 פעמים ביום.
    
מרתח‏ ‎–‎‏ Decoction שיטת המרתח דומה לדרך בישול קפה שחור, מרתיחים את המים יחד עם חלקי הצמח. המרתח מיועד לחלקיהצמח הקשים יותר של הצמח שורשים, גבעולים מעוצים, קליפות גזע, זרעים קשים, פירות.
מוסיפים את חלקי הצמח שנבחרו למים – מומלץ לחתוך / לשבור את החלקים על מנת להגדיל את שטח המגע. מביאים לרתיחה ונותנים לצמח להתבשל על אש קטנה בין 5 דקות ועד לחצי שעה / שעה, תלוי בסוג הצמח ומידת הקשיות שלו, מדי פעם ניתן לבחוש. בגמר ההרתחה יש לסנן ולשתות. לרוב חצי כוס עד כוס אחת של מרתח שלוש פעמים ביום. יש להכין מרתח טרי מדי יום ולשמרו בתרמוס או במקום קריר למשך היום.
כמויות:הריכוז והמינון של המרתחים זהים לאלו של החליטות.
    
עישון - באיורוודה, הרפואה ההודית המסורתית, תורת הצמחים מגוונת ביותר ומכילה מאות צמחי מרפא, חלקם אינם מוכרים בהרבליזם המערבי ומעטם שמישים על ידי הרבלסטים בכל העולם
האיור וודה, כרפואה הוליסטית משתמשת בצמחי המרפא בדרכים מסורתיות מגוונות מאד, חלקן זרות למערב (כמו שימוש בצמחים בצורת יין רפואי, בהחדרה רקטאלית בחוקן וכו'). אחת הדרכים המעניינות ביותר היא השימוש בצמחים דרך עישון!
עישון צמחי מרפא (בסנסקריט: דהומאפאנה, דהומא: אש, עשן, פאנה: להכניס פנימה ומטה), היא אחת הדרכים השמישות לשימוש בצמחי מרפא. דהומאפנה מתוארת כאחת מדרכי הנטילה של הצמחים דרך האף (נאסיה) ומתוארת לפרטים בטקסטים המסורתיים.
למידע נוסף
     
מוקסות - פירוש המילה מוקסות ביפנית היא: צמח לבעירה.
המוקסה נעשית מצמח הלענה ובאה בצורות שונות כגון: סטיק, מוקסה על מדבקות, תפזורת עבה ודקה ועוד.
הטיפול במוקסה נעשה ע"י חימום שהינו תוצר של שריפת צמח הלענה .
הטיפול במוקסות יכול לעמוד בפני עצמו או כתוסף לשיטות טיפול שונות כגון : דיקור סיני.
מוקסות מטפלות במגוון בעיות כגון: חיזוק איברים פנימיים, בעיות גניקולוגיות, חיזוק אנרגיה וטיפול בכאבי שלד-שריר.
בטיפול מתאימים את צורתה וכמותה לבעיה, למיקום האנטומי שרוצים לעבוד עליו ולחוזק ההנעה המבוקשת. השימוש במוקסה מוסיף נופח נוסף לחיזוק טיפול כמו דיקור וטווינא ולעיתים כטיפול בפניי עצמו. השימוש במוקסה בשילובי הטיפולים הוכח כיעיל מאד.
    
מיצויים בנוזל (טינקטורה) ובאבקה/כמוסות (אקסטרקט)
מיצוי בטינקטורה – Tincture/Liquid extract - טינקטורה הינה מיצוי מצמח טרי או יבש בתוך ריכוזים שונים של תערובת מים ואלכוהול.
האלכוהול משמש למיצוי מרכיבים צמחיים מגוונים: שומנים, שעוות, חלק מהשמנים האתריים ועוד. האלכוהול המתאים ביותר להכנת טינקטורה הינו אתנול נקי המופק בתהליך תסיסה וזיקוק של סלק סוכר וגם מפירות, ירקות או זרעים שונים. מאחר ואין לנו עניין כי המטופל יצרוך כמות אלכוהול רבה, עדיף להשתמש בריכוז אלכוהול נמוך ככל הניתן, אך עדיין ריכוז כזה המסוגל למצות חומר פעיל מצמח.


הכנות אבקתיות – אקסטרקט - ניתן להכין אבקה/תמצית יבשה ע"י נידוף התמצית הנוזלית או הטינקטורה כך שבסופו של תהליך נשארים רק החומרים המוצקים המכילים ריכוז גבוה של חומרים פעילים. את האבקה המתקבלת ניתן לפזר על האוכל, לערבבה במים, להכין ממנה טבליות או כמוסות.
ניתן לקבל בהכנה אישית ישירות מהנטורופת/הרבליסט המטפל כנ"ל לגבי כמויות ומינונים.
 
אופנים נוספים לשימוש בצמחי המרפא בעיקר לשימושים חיצוניים:
משחות, ג'ל וקרמים, שטיפות, תרסיסים, חוקנים, טיפות, אמבטיות רפואיות, חבישות, שמנים ארומטיים ושמנים לעיסוי, וכו'.
  
בחוכמת האדמה ניתן למצוא צמחי מרפא יחידנים, תערובות ייעודיות של צמחים לטיפול במצבים בריאותיים שונים, אותן ניתן לחלוט או להרתיח (ע"פ הנחיות שתקבלו), פורמולות נוזליות או בכמוסות, תערובות צמחים לעישון (כתחליף טבק) וכמובן מוקסות בהן משתמשים המטפלים שלנו.
על מדפינו ניתן למצוא פורמולות של היצרנים הבאים (למידע מורחב יש ללחוץ על שם היצרן):
"חוכמת האדמה" - בחנות שלנו תוכלו למצוא מבחר גדול של צמחי מרפא בתפזורת. יחד עם זאת יצרו המטפלים שלנו, סדרה של חליטות טיפוליות וסדרה של פורמולות מדף, בעיקר אקוטיות (לטיפול מיידי במחלה או מצב בריאותי), המעניקות מענה למגוון רחב של מצבים בריאותיים להם לא מצאנו מענה אצל יצרנים אחרים.
 
חברת "ראן צמחים" - מתמחה בהכנת פורמולות נוזליות ויבשות ומשחות טיפוליות, ע"פ התפיסה ההרבליסטית המערבית והוסיפה לאחרונה גם סדרה של פורמולות סיניות קלאסיות.
על מדפינו מצויות "פורמולות מדף", אשר השימוש בהן הוא ללא חשש וכמעט ללא הסתייגויות. אלו הן פורמולות המטפלות במגוון מצבים בריאותיים, החל ממערכת חיסון חלשה או בעיות פרוסטטה וכלה בכולסטרול גבוה בדם או מגוון בעיות נשיות. כן משמשת החברה מקור לפורמולות אישיות, מותאמות למטופל, שמזמינים המטפלים.
 
חברת "זן צמחים" (מיוצרים ומשווקים כיום ע"י ברא צמחים) - מתמחה בפורמולות צמחים, ע"פ התפיסה הסינית, לטיפול, חיזוק ותחזוק הגוף.
גם ל"זן צמחים" סדרה של מוצרים בהם ניתן לעשות שימוש ללא חשש וכמעט ללא הסתייגויות, זוהי סדרת "ארון התרופות הבייתי".
מלבד זאת, אנו מזמינים ב"זן צמחים", עבור לקוחותינו או כאלו הנשלחים אלינו ע"י מטפלים ברפואה סינית, תכשירים ותרכובות יעודיים, ע"פ המלצת המטפלים.
 
"פוקה" פורמולות מדף איורוודיות (קפסולות), מצמחי מרפא, באיכות גבוהה ביותר. Pukka הינה חברה אנגלית שהוקמה ע"י סבסטיאן פול, מטפל איורוודי, אשר למד וטיפל באנגליה ובהודו ורכש ידע רב מידי רופאים איורוודיים בעלי שם.
החברה משווקת מוצרים איורוודיים אורגניים איכותיים בכל רחבי העולם בפיקוח גופי התקינה האנגליים והאירופאים.
 
אלכימיסט - פורמולות מצמחי האמזונס - סדרת מוצרי המרפא "צמחי האמזונס" הינה פרי פיתוח וייצור של חברת אלכימיסט. זוהי סדרת צמחי מרפא מיוחדת ויוצאת דופן באיכותה, אשר מקורה ביערות הגשם הטרופיים של האמזונס. "צמחי האמזונס" עשירים בחומרי מרפא הידועים בהשפעתם המוכחת ובאפקטיביות שלהם. המוצרים מצויינים לקשת רחבה של בעיות רפואיות כגון: טיפול בכאבי שרירים, דלקות פרקים, חיזוק מערכת החיסון, איזון הורמונלי, עייפות כרונית, כולסטרול, סכרת ועוד.
  
תוספי תזונה טיפוליים מצמחי מרפא ופטריות:

בהגדרה, המרחק בין פורמולה ובין תוסף תזונה, הוא קטן והינו יותר עניין סמנטי, בעקרון נוטים ליחס למיצוי מורכב מצמחי מרפא ושמנים אתריים את ההגדרה פורמולה, בעוד קבוצת תוספי התזונה כוללת גם פורמולות טיפוליות, לצד ויטמינים, מינרלים ועוד
 
פורמולות מפטריות מרפא של חברת FOHOW הסינית
מאזנים ביו-חיסוניים בעלי פעולה מהירה המופקים מפטריות כוח/הקיסר. כוחם וייחודם של תרכיזים ממרכיבי תאי פטריות הקיסר ובראש וראשונה של הקורדיצפס, הלינצ'י (ריישי) והסנג-יו (שיטאקי) בכך שהם תכשירים מערכתיים (סיסטמים) במאה אחוז.

EcoNugenics של דר. אייזיק אליעז - המוצרים המתקדמים של דר. אליעז, רופא העוסק ברפואה אינטגרטיבית (משולבת) ובעל קליניקה מוכרת לרפואה אינטגרטיבית המתמחה בסרטן ובמחלות כרוניות, מיועדים לטפל במחלות קשות, ביניהן סרטן.
 
NOW ו-Nutricare - תוספי תזונה
NOW - חברת ענק אמריקאית לתוספי תזונה, אחת משלוש ספקיות תוספי התזונה העיקריות לחנויות מזון הבריאות בארה"ב. ל- NOW מגוון של כ- 2,000 מוצרים ,זהו אחד מקווי המוצרים הרחבים הקיימים כיום בארה"ב. נתמכת בעבודתה על מעבדות מחקר וממלאה תפקיד פעיל ביותר בקידום חקר התזונה.
Nutricare - זהו מותג של חברת "מרשל", אשר השיקה את סדרת Nutri Care בחזות חדשה, משופרת וייחודית. החברה שוקדת על פיתוח מוצרים, מבוססים מדעית, תוך הקפדה על סטנדרטים גבוהים ומחמירים של איכות ...

Nature's Sunshine Products - NSP - תוספי תזונה

נייצ'רס סנשיין, נחשבת בין יצרניות תוספי התזונה האיכותיות בעולם. הייצור בארה"ב נעשה מחומרי גלם טבעיים, ע"פ הסטנדרטים המחמירים של Good Manufacturing Practices) GMP) ובהתאם לתקנות רשות התרופות האמריקאית ה-FDA. כל חומרי הגלם נבדקים ביסודיות. בדיקות האיכות נמשכות לאורך השלבים השונים של הייצור, כמו גם בשלב המוצר המוגמר. מוצרי החברה ניתנים לרכישה רק במקומות בהם פועלים רוקחים או מטפלים מורשים.

Professionals - תוספי תזונה
להשיג רק בקליניקות ואצל מטפלים מקצועיים. לחברת Professionals, קו מוצרי מקצועי ומתקדם ביותר בתחום תוספי התזונה. המוצרים מייצגים ניסיון רב שנים של בכירי המטפלים, חדשנות, טיפול בכלים יעילים ועדכניים המוכיחים את עצמם קלינית יומיום. מייסדי Professionals, ד"ר ראול רודריגז M.D והנטורופת בועז שוורץ N.D, הינם מבכירי אנשי המקצוע בתחום הרפואה הטבעית בישראל.

 
ActivBrain
המוצר הטבעי היחיד המשפר תפקודי מוח בצעירים ומבוגרים, הינו מוצר טבעי המכיל ריכוז גבוה של פוספטידיל-סרין, אשר מקורו בלציטין העשוי מסויה, אשר לא עברה תהליכי הנדסה גנטית!

LICORICH
נוגד חימצון המבוסס על שורש צמח הליקוריץ, מסייע בשמירה על בריאות כלי הדם. לשורש הליקוריץ Glycyrrhiza glabra.
הדרך העיקרית שבה מבוצעת הפחתת עובי הרובד הטרשתי הינה הורדת רמות ה LDL המחומצן. הליקוריץ למשל, שהינו אחד האנטיאוקסידנטים החזקים ביותר שיש, מפחית ב כ 55% את רמות ה LDL המחומצן בדם ובכך תורם משמעותית לנקיון כלי הדם.

מורינגה ערבה - תוספים עוצמתיים מצמח המורינגה
מקורו של צמח המורינגה) בהודו, שם הוא גדל ומשמש באופן מסורתי אלפי שנים לטיפול במגוון מחלות, דלקות חיצוניות ופנימיות ולתגבור תזונתי ... פעולתו הרפואית של הצמח הינה אנטי ויראלית, אנטי בקטריאלית, נוגדת דלקות וזיהומים, אנטי אלרגנית, משככת כאבים ונוגדת חמצון (אנטיאוקסידנט) ...

Visage - אומגה 3 צמחית, מזרעי המרווה המרושתת
פותח בארץ ב"מכון וולקני" - אומגה 3 vgauh זרעי צמח המרווה המרושתת (Salvia Sclarea), עשיר ביותר בחומצת ALA ומרכיבים פעילים-חיוניים רבים נוספים, אין לו טעם וריח, אינו מכיל חומרים רעילים (כמו רבים ממוצרי אומגה 3 שמקורם בדגים)
.
מוצר זהה לאומגה 3 ממרווה מרושתת של חברת "מרוולס", ההבדל המהותי הוא מעטפת הכמוסות הטבעונית.
קו מוצרים על טהרת צמחי המרפא, לתינוקות, לנשים בהריון ולנשים לאחר לידה
 

המידע באתר זה אינו מהווה התוויה רפואית או הנחיה רפואית או המלצה לטיפול רפואי זה או אחר

צמחי מרפא | רכישת צמחי מרפא תרופות טבעיות ותוספי תזונה | פורמולות צמחי מרפא "ראן צמחים"פורמולות סיניות "זן צמחים" | נטורופתיה | איור-וודה | פורמולות איורוודיות |
תוספי התזונה האיכותיים של אנ.אס.פי - NSP - Nature's Sunshine | לאם ולתינוק | לחמים בריאים | RAW FOOD | טופו אורגני "קדיתא" | דמיאנה - תחליף טבק טבעי | קפה אורגני | שוקולד פרא | דבש טבעי "פרחי הגליל" בעל תו תקן של מועצת הדבש | קוסמטיקה טבעית ואורגנית | קוסמטיקה איורוודית | קוסמטיקה טיפולית | קוסמטיקה אורגנית "אננדה"pukka פורמולות אירווודיות ותוספי תזונה | "דר. האושקה" | צ'יוונפראש אורגני | טחינה "אמארה" | סירופ אגבה | גרין מגמה -Green Magma | אורגנול - אנטיביוטיקה טבעית | שפעת החזירים - טיפול ומניעה | מתנות ואריזות שי | תה אולונג - תה ירוק סיני אמיתיאומגה 3 צמחית מזרעי המרווה מרושתת של חברת מרוולס - Marvalousשיפור תפקודי המוח ActivBrain | הפתרון הטבעי לתופעות גיל המעבר Femarelle | הפסקת עישון עם דמיאנה | קליניקה לריפוי טבעי | טיפולי פוריות טבעיים | סדנת ארומתרפיה | פורמולות הבית של חוכמת האדמה - לטיפול טבעי במצבים בריאותיים אקוטיים ושכיחים | הטיפול הטבעי בבעיית קשב וריכוז |
vegetable Omega 3 of Clary Sage - Salvia Sclarea by Marvalous
| הקליניקה החדשה של "חוכמת האדמה" מבחר טיפולים טבעיים מידי מטפלים מקצועיים | Fohow Haicao Gai - מוצר קלציום מדור חדש מאצות-ים | פטריות כוח סיניות בפורמולות עוצמתיות של חברת Fohow |לייבסיטי - בניית אתרים